Körlük Jose Saramago PDF İndir


Körlük Jose Saramago PDF İndir
Körlük Jose Saramago PDF İndir

>>Kitap Ön Bilgilendirme ve Yasal Uyarı
>>Körlük Jose Saramago PDF İndir

Kitap Ön Bilgilendirme ve Yasal Uyarı


Adı bilinmeyen bir ülkenin adı bilinmeyen bir kentinde, arabasının direksiyonunda trafik ışığının yeşile dönmesini bekleyen bir adam ansızın kör olur. Ancak karanlıklara değil, bembeyaz bir boşluğa gömülür. Arkasından, körlük salgını bütün kente, hatta bütün ülkeye yayılır. Ne yönetim kalır ülkede, ne de düzen; bütün körler karantinaya alınır. Hayal bile edilemeyecek bir kaos, pislik, açlık ve zorbalık hüküm sürmektedir artık. Yaşam durmuştur, insanların tek çabası, ne pahasına olursa olsun hayatta kalmaktır. Roman, kentteki akıl hastanesinde karantinaya alınan, oradan kurtulunca da birbirinden ayrılmayan, biri çocuk yedi kişiye odaklanır. Aralarında, bütün kentte gözleri gören tek kişi olan ve gruptakilere rehberlik eden bir kadın da vardır. Bu yedi kişi, cehenneme dönen bu kentte, hayatta kalabilmek için inanılmaz bir mücadele verir. Saramago’nun müthiş bir gözlem gücüyle betimlediği bu kaotik dünya, insanın karanlık yüzünün simgesi.

 

Körlük, ürkütücü bir roman, beklenmedik bir felaketi yaşayan bir toplumun nasıl çöktüğünün, nasıl bencilleştiğinin ve değer yargılarını yitirdiğinin hikâyesi. Konusunun ürkütücülüğüne rağmen olağanüstü bir şiirsellikle anlatılmış bu unutulmaz roman, usta yazarın belki de en etkileyici yapıtı.


Yüzlerce ücretsiz pdf soru bankası ve pdf kitap arşiv indirme sitemize hoşgeldin. Sitemizde günümüzde girilen sınavlar için güncel basılmış kitapların pdf örneklerini bulabilirsin. Böylelikle kitapları satın almadan önce detaylı şekilde inceleyebilirsin. Kendi seviyene uygun olup olmadığına karar verebilirsin. Karar verdikten sonra en yakın kitapevinden veya online kitap satış mağazalarından sana uygun olan şekilde sipariş verebilir ya da satın alabilirsin.Yaptığımız içerik paylaşımlarında herhangi bir kurum ya da kuruluşa zarar vermek amaçlı değildir. Aksine duyulmamış ya da bölgesel kalmış kurumların global bir şekilde tanıtılması amaçlanmıştır. Site böylece ücretsiz bir reklam ağı oluşturmaktadır. Eğer yayınevi istediği taktirde kitapların indirilmesini sağlayan linkler pasif hale getirelecektir. Mega Menüde yer alan iletişim (telif bildir) alanından ulaşabilirsiniz.

Site içerisinde paylaşılan e-booklar hiçbir şekilde sunucularımız içerisinde barındırılmamaktadır. Ücretsiz cloud(Yandex.disk, Google Driver, Turbobit, Zipyshare, Usercloud, Mega.nz vb) sistemleri içerisinde barındırılmaktadır.

PDF Nedir?


PDF, platformlar arası taşınabilir ve yazdırılabilir belgeler oluşturmak amacıyla üretilmiş sayısal bir dosya biçimidir. Birçok platform için bedava görüntüleyicinin olması dolayısıyla PDF yazdırılabilir ve düzenlenmesi beklenmeyen belgelerin dağıtımı için tercih edilir.(Vikipedi)PDF Dosyalarını Nasıl Açarım?


Adobe Acrobat Reader Adobe yazılım şirketi tarafından geliştirilen bir ücretsiz PDF okuma yazılımıdır. 1993 yılından beri geliştirilmektedir. Çok sayıda farklı yazılım ile PDF dosyalarını okumak ve denetlemek mümkündür.(Vikipedi)

Mobil cihazlar için Google Play'de bulabilirsiniz.Bazı Sınav Kitap Katogarileri:
Sitemiz tarafından size sunulan PDF SORU BANKASI içerikleri tamamen ücretsizdir.
Sizden herhangi bir şekilde ücret ya da kişisel bilgileriniz istenmemektedir.
İstenildiği takdirde kulak asmamanız rica olunmaktadır. Eğer ki kişisel verilerinizi paylaşırsanız bundan doğacak sıkıntıdan site yönetimi sorumlu değildir. alert-error
$ads={1}
إرسال تعليق (0)
أحدث أقدم